יצירת ערוץ יוטיוב
עיצוב באנרים » באנר ליוטיוב » פתיחת ערוץ יוטיוב עסקי

פתיחת ערוץ יוטיוב עסקי

יוחאי ירמיהונכתב ע"י יוחאי ירמיהו 10 תגובות

יוטיוב (Youtube) הוא אחד מהאתרים הטובים ביותר לפרסום העסק שלכם. על ידי פתיחת ערוץ יוטיוב ופרסום סרטונים באיכות גבוהה הפונים לקהל היעד שלכם תוכלו להגיע לקהלים חדשים וליצור תחושת אמון בקרב האנשים שצופים בסרטונים שלכם. במדריך הבא נלמד אתכם איך לפתוח ערוץ יוטיוב לעסק, איך להגדיר את פרטי העסק בערוץ ואיך מעלים סרטון חדש לערוץ.

ניתן לצפות בסרטון הדרכה הבא המסביר את איך לפתוח עמוד יוטיוב לעסק ואיך מעלים סרטונים לערוץ

פתיחת עמוד יוטיוב עסקי

בסרטון הבא ניתן ללמוד איך לנהל תוכן במדיה החברתית באופן מתוזמן על אוטומט

ניהול מדיה חברתית (סושיאל) על אוטומט

איך לבנות אתר בחינם בשעה וחצי?

יש לי הצעה מעניינת עבורך, יצרתי הדרכה מלאה של למעלה משעה וחצי שתלמד אותך איך לבנות אתר מ-0 בחינם כולל רכישת אחסון ודומיין. נשמע מעניין? אשמח לשלוח לך אותה למייל.

פתיחת ערוץ יוטיוב עסקי

מה זה ערוץ יוטיוב?

במידה ואתם חיים בפלנטה אחרת ואתם עדיין לא יודעים מה זה ערוץ יוטיוב אז נספק הסבר קצר. יוטיוב היא פלטפורמה המאפשרת העלאת סרטוני וידאו. נכון להיום אומנים שונים, יוצרים ובעלי עסקים  משתמשים בפלטפורמה לפרסום העסק ובשנים האחרונות אנחנו יכולים אפילו לראות ערוצי טלוויזיה שבוחרים לפרסם את עצמם ואת התוכן שלהם באמצעות יוטיוב.

בשביל להסביר מה זה, נצא מנקודת הנחה שאתם יודעים מה זה גוגל ושאתם גם יודעים שגוגל הוא מנוע החיפוש המוביל בעולם. רוצים לנחש מהו מנוע החיפוש השני המוביל בעולם? ניחשתם נכון מדובר ביוטיוב (שגם נמצאים בבעלות לגוגל). אם אתם רוצים לחשוף את העסק שלכם או אפילו את עצמכם לקהל יעד חדש ומאוד גדול יוטיוב היא הפלטפורמה המומלצת עבורכם. נציין בנוסף שאם הערוץ שלכם יצליח לקבל הרבה כניסות תהיה לכם אפילו האפשרות לפרסם מודעות בסרטונים ולהרוויח כסף בתהליך.

לאחר שהצלחתם להבין מה זה יוטיוב ומה עושים עם יוטיוב אם זה עדיין מעניין אתכם נלמד אתכם במאמר הבא איך פותחים ערוץ יוטיוב, איך מעלים סרטון ליוטיוב, איך להעלות עיצוב מקצועי לערוץ ואיך לתחזק ערוץ יוטיוב מצליח שמקבל הרבה עוקבים והרבה צפיות לכל סרטון שאתם מפרסמים.

איך לפתוח ערוץ יוטיוב עסקי

השלב הראשון בתהליך של פתיחת ערוץ יוטיוב לעסק הוא לוודא שיש לכם משתמש קיים ביוטיוב או משתמש קיים ב-Gmail. במידה ויש לכם משתמש ב-Gmail אתם תוכלו להתחבר באמצעותו ליוטיוב וליצור את הערוץ/עמוד העסקי בעזרתו. אם עוד אין לכם משתמש אז אתם תצטרכו ליצור משתמש חדש על מנת שתוכלו להמשיך לשלב הבא במדריך.

אחרי שסיימתם ליצור ולהתחבר למשתמש שלכם ביוטיוב כעת בשביל להתחיל את התהליך של יצירת ערוץ יוטיוב מה שעליכם לעשות זה ללחוץ על האייקון של תמונת הפרופיל שנמצא בצד השמאלי של המסך ולבחור באפשרות של "Youtube Studio". לאחר מכן בחלון הבא שיפתח ויכיל את השם הפרטי שלכם ואת שם המשפחה אל תלחצו על הכפתור של "יצירת ערוץ" ובמקום זה תלחצו על הלחצן של "השתמש בשם עסקי או בשם אחר" (כפי שמופיע בתמונה).

בעמוד הבא שיפתח תלחצו על הכפתור של "יצירת ערוץ חדש" ושם תוכלו להגדיר את שם הערוץ שאתם רוצים. מומלץ להשתמש בשם של העסק שלכם ולנסות להוסיף גם מילות מפתח שקשורה לשירותים שאתם מציעים. רצוי לבחור בשם קצר וכדאי להגביל את אורך השם לכמה מילים בודדות.

פתיחת/יצירת ערוץ יוטיוב עסקי חדש

שינוי העיצוב בערוץ Youtube

אחרי שסיימתם ליצור חשבון יוטיוב לעסק ואחרי שסיימתם להגדיר את השם של העמוד אתם תועברו לערוץ שלכם ושם תוכלו לשנות את העיצוב של העמוד. על מנת שתוכלו לשנות את העיצוב בערוץ עליכם ללחוץ על הכפתור הכחול של "התאמה אישית של הערוץ".

התאמה אישית של חשבון יוטיוב

בעמוד הבא שיפתח תהיה לכם האפשרות להגדיר את עיצוב הערוץ ותמונת הפרופיל. נציין שחשוב מאוד לעשות שימוש בעיצוב תמונה של באנר מקצועי ליוטיוב המותאם לגודל הנדרש מיוטיוב. ניתן לראות פרטים נוספים על הגודל הרצוי במדריך שכתבנו על גדלי תמונות לאתרי המדיה החברתית.

בשביל להעלות את תמונת הערוץ ביוטיוב מה שעליכם לעשות זה ללחוץ על הכפתור של "הוסף עיצוב ערוץ" ולהעלות את התמונה מהמחשב. בצורה דומה אתם תצטרכו להעלות גם את תמונת הפרופיל ולהגדיר את התמונה החדשה שאתם רוצים שתופיע בתור תמונת הפרופיל של הערוץ. בדרך כלל תמונת הפרופיל תכיל עיצוב לוגו של העסק בתמונה מרובעת.

הוספת תמונת ערוץ ליוטיוב ותמונת פרופיל

הגדרת פרטי העסק בערוץ

החלק כי חשוב בתהליך של פתיחת ערוץ יוטיוב הוא הגדרת פרטי העסקי. כעת אחרי שסיימנו להוסיף את העיצובים לערוץ נגדיר את הפרטים של העסק. בזמן שאנחנו עדיין נמצאים באזור של "התאמה אישית של הערוץ" נלחץ על הכפתור של "מידע על הערוץ" ושם נוכל להגדיר את כל הפרטים של העסק. בעמוד זה תוכלו להגדיר את התיאור של הערוץ , תוכלו להגדיר כתובת דואר אלקטרוני, מיקום/מדינה וקישורים כמו אתר אינטרנט, עמוד פייסבוק וכו'….

הוספת פרטים של העסק לערוץ ביוטיוב

לאחר שסיימתם להגדיר את כל הפרטים החשובים שצריך להכניס לעמוד תלחצו על הכפתור של שמירת שינויים ונמשיך לשלב הבא של העלאת סרטון לערוץ.

איך מעלים סרטון ליוטיוב

אחרי שסיימנו להגדיר את העמוד כעת מה שנשאר לעשות הוא ללמוד איך מעלים את הסרטון הראשון שלנו ביוטיוב. בשביל להעלות סרטון חדש ליוטיוב יש ללחוץ על האייקון של המצלמה שנמצא בראש העמוד ולבחור באפשרות של "העלאת סרטון". לאחר מכן עליכם להעלות את הסרטון מהמחשב ולהגדיר את כותרת הסרטון, תיאור הסרטון ואת התגיות שיופיעו בסרטון.

חשוב להכניס כמה שיותר פירוט בתיאור הסרטון על מנת להגדיל את הסיכוי שיוכלו למצוא את הסרטון שלכם בחיפושים ביוטיוב ובגוגל. כמובן שיש גם להכניס בפירוט את מילות המפתח שאתם רוצים לקדם עבור הסרטון ויש להכניס את מילות המפתח או הביטוי המרכזי גם בכותרת של הסרטון.

בתחתית העמוד של הוספת הסרטון תוכלו לראות שניתן להוסיף גם תמונות ממוזערות של הסרטון ולבחור אותם מתוך כמה צילומי מסך מתוך הסרטון עצמו. גם כאן יש לעשות שימוש בעיצוב תמונה מקצועית על מנת להגדיל את כמות הלחיצות והצפיות של הסרטון ועל מנת שתוכלו להעלות תמונה של הסרטון מהמחשב תצטרכו תחילה לאמת את חשבון היוטיוב כפי שנסביר בפסקה הבאה.

העלאת סרטון ליוטיוב

אימות עמוד יוטיוב עסקי

כפי שהסברנו בפסקה הקודמת על מנת שתוכלו להעלות מהמחשב עיצוב רקע (Thumbnail) ביוטיוב אתם תצטרכו תחילה לאמת את החשבון באמצעות מספר טלפון סלולרי או מספר טלפון קווי.

בשביל לאמת את החשבון לחצו על האייקון של הפרופיל שנמצא בראש העמוד מצד ימין ותבחרו באפשרות של "Youtube Studio". לאחר מכן בתפריט הימני שבעמוד שיפתח תלחצו על הכפתור של "הגרסה הקלאסית של סטודיו ליוצרים" (כרגע יוטיוב נמצאים בגרסת בטא וסביר להניח שבעתיד הדרך שבא מבצעים אימות לחשבון והממשק ישתנו).

מעבר לסטודיו היוצרים הישן של יוטיוב

לאחר שנכנסתם לגרסה הקלאסית של הסטודיו של יוטיוב תלחצו על האפשרות של "ערוץ" בתפריט הימני ולאחר מכן תלחצו על הכפתור "אמת". לאחר שתעשו זאת תהיה לכם האפשרות לאמת את הערוץ באמצעות הטלפון וקוד אימות וברגע שתאמתו את החשבון בהצלחה תהיה לכם גם  את האפשרות לבחור תמונת אייקון לסרטון מתוך המחשב.

אימות ערוץ ביוטיוב

ניהול ערוץ יוטיוב איך ממשיכים מכאן?

בשנים האחרונות יוטיוב הופכת לפלטפורמה תחרותית ולכן אם יש לכם תכנונים לפיתוח וקידום הערוץ רצוי לפרסם בו תוכן מקצועי וסרטונים איכותיים ברמה גבוה שיתרמו לגולשים שצופים בהם.

במידה ואתם מצלמים את הסרטונים אז רצוי להשקיע ולצלם אותם במצלמה איכותית בצירוף של רמקול איכותי על מנת שתוכלו להפיק תמונה וסאונד באיכות גבוהה. רצוי בנוסף ליצור עיצובים מקצועיים לערוץ ולעשות שימוש בתמונת פרופיל מקצועית, עיצוב באנר ליוטיוב וגם בעיצוב רקע/אייקון לסרטוני יוטיוב.

אנחנו לא יכולים להדגיש מספיק את הערך של עיצוב באנרים מקצועיים להצלחת הערוץ שלכם ובין אם אתם מעצבים את התמונות בעצמכם או משתמשים במעצב גרפי שיעשה זאת עבורכם חשוב שתקדישו את הזמן הראוי ליצירת תמונות איכותיות שימשכו את העין.

אם אתם עושים הכל בצורה נכונה כל מה שנשאר לעשות זה לעדכן סרטונים ותוכן חדש לעיתים קרובות ולחכות בסבלנות עד שהערוץ יתחיל לגדול וכך גם רשימת התפוצה של הערוץ. קחו בחשבון שבניית ערוץ יוטיוב מצליח היא פעולה שיכולה לקחת כמה שנים טובות ומצריכה הרבה מאוד השקעה אז עדיף לא להתחיל עם ציפיות לתוצאות מהירות.

עוד לא צפיתם בהדרכה? זה בחינם!

 אני רוצה ללמד אתכם לבנות אתר אחד בחינם. מדובר על הדרכה של למעלה משעה וחצי שבה אני אלמד אותך מ-0 לבנות אתר כולל רכישת אחסון ודומיין. לקבלת ההדרכה למייל באופן מיידי יש להשאיר פרטים מתחת.

יוחאי ירמיהו

יוחאי ירמיהו

 עוסק בתחום של עיצוב גרפי ובניית אתרים למעלה מעשור. מתמחה בתחום של עיצוב באנרים ומודעות לפרסום בגוגל ובפייסבוק ומתמחה בתחום של פיתוח אתרים ודפי נחיתה מ-0 באמצעות וורדפרס.

איפשהו בדרך עשיתי גם תואר ראשון בלוגיסטיקה וכלכלה, הנדסאי תעשייה וניהול עם התמחות בשיווק אם זה מעניין מישהו.

אם אהבתם את המדריך ואתם רוצים לשתף אותו ניתן לעשות זאת על ידי לחיצה על כפתורי השיתוף מתחת:

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם:

איך עושים כסף מיוטיוב? וכמה מרוויחים?

בשנים האחרונות יוטיוב הפכה לפלטפורמה מצוינת גם מבחינה שיווקית וגם כמקור הכנסה נוסף (הכנסה מפרסומות). רוצים לדעת איך מרוויחים מיוטיוב וכמה? כנסו למאמר!

יצירת עמוד פייסבוק עסקי

בדומה ליוטיוב גם לעמוד עסקי בפייסבוק יש השפעה רבה על קידום העסק ומציאת לקוחות חדשים. כנסו למדריך הבא ונלמד אתכם איך ליצור דף פייסבוק עסקי בפחות מ-10 דקות.

יצירת עמוד לינקדאין לעסק

אחרי שסיימתם ליצור ערוץ ביוטיוב למה לא להגדיל את החשיפה ולפתוח גם עמוד בלינקדאין? במדריך הבא נלמד אתכם צעד אחר צעד איך לפתוח עמוד עסקי בקלות גם בלינקדאין.

גודל תמונות למדיה החברתית

לפני שאתם מתחילים בתהליך של יצירת עיצוב של באנר/תמונה לערוץ היוטיוב העסקי שלכם רצוי לבדוק במדריך הבא מהם גדלי התמונות שמומלץ להעלות לערוץ לקבלת התצוגה הטובה ביותר.

10 תגובות

 1. אייל
  אייל

  מדריך מצויין תודה רבה,
  יש לי ערוץ יוטיוב קיים לעסק והקישור לערוץ מאוד מגושם ומכיל מספרים ואותיות. הבנתי שאפשרי לשנות את הקישור/כתובת של הערוץ אם יש לי מעל 150 עוקבים ולמרות שיש לי מעל 150 עוקבים אבל לא מצליח לשנות את הכתובת של הערוץ.

  יש לכם מושג מה אפשר לעשות בשביל לשנות את השם של העמוד? מה אני עושה לא בסדר?

  1. BannerDesign
   BannerDesign

   היי אייל, עד כמה שאני זוכר צריך 100 עוקבים בשביל לשנות את הכתובת של ערוץ ביוטיוב ולא 150.

   אם יש לך את מספר העוקבים זה אמור לאפשר לך לשנות את הערוץ. אם אתה לא מצליח לבצע את השינוי למרות מספר העוקבים אז הסיבה היחידה שאני יכול לחשוב עליה היא ששם הערוץ שלך ביוטיוב ארוך מידי.

   תנסה לקצר את השם של הערוץ למילה אחת או שתיים ואם זה לא עובד תנסה לשנות את השם של הערוץ לאנגלית. בדרך כלל יוטיוב קובעים את הכתובת המותאמת של הערוץ לפי השם הקיים ויכול להיות שבגלל שהשם ארוך ובעברית זה גורם לך לבעיות.

 2. דניאלה
  דניאלה

  היי, תודה על המדריך והסרטון המפורט.

  רציתי לדעת האם אתם ממליצים על פתיחת עמוד יוטיוב עסקי או שעדיף להשקיע את המשאבים בעמוד פייסבוק עסקי במקום?

  1. BannerDesign
   BannerDesign

   היי דניאלה,
   בגדול 2 הפלטפורמות מצוינות. מבין השניים אם הייתי צריך לבחור בפלטפורמה אחת הייתי בוחר ביוטיוב על פני פייסבוק.

   נכון להיום התוצאות של סרטונים של יוטיוב מופיעים בחיפושים מה שמאפשר להגיע ליותר לקוחות שמחפשים שאילתות בגוגל. בנוסף קשה מאוד לקבל לידים מפייסבוק ללא פרסום ממומן ולכן יוטיוב לדעתי עדיפה .

 3. ליאת
  ליאת

  היי, תודה רבה על המדריך המצוין!
  רציתי לדעת כמה קישורים ניתן להטמיע בפרופיל העסקי? תודה רבה

  1. BannerDesign
   BannerDesign

   היי ליאת,
   אני לא בטוח ב-100% את תצטרכי לנסות לגלות בעצמך.

   אם את מדברת על קישורים איפה שנמצא העיצוב העליון בערוץ יוטיוב אז לי באופן אישי יש שם 4 קישורים ככה שאת יכולה להטמיע לפחות 4.

 4. שרונה
  שרונה

  האם יוטיוב עסקי בניגוד ליוטיוב רגיל, מאפשר לי לשמור על הקישור קבוע?
  אני רוצה לפרסם סרטון ולהפיץ את הקישור שלו בעלון מידע מודפס,
  בהמשך ארצה לשנות את הסירטון ולעדכן אותו (להעלות סרטו חדש) אבל שהקישור ישאר אותו דבר. האם אפשרי ?
  *הקישור הוא לסרטון ולא לערוץ.

  תודה מראש

  1. BannerDesign
   BannerDesign

   היי שרון, ערוץ יוטיוב עסקי או רגיל זה אותו דבר (אין בניהם הבדל) זה רק ביטוי שואמרים שמיועד לערוצים של קידום לעסק.

   לגבי הקישור של הסרטון, ברגע שאת מעלה סרטון את מקבלת קישור. לא ניתן לשנות את הסרטון עצמו אלא רק להעלות אותו מחדש וכאשר את עושה את זה את מקבלת קישור חדש לסרטון ולכן אם את מתכננת לשנות את הסרטון אז קישור לסרטון זה לא הרעיון המתאים.

   את יכולה במקום אולי לרכוש אחסון ודומיין ולהעלות לשם אתר או עמוד נחיתה ולהטמיע שם את הסרטון בתוך העמוד וכך יהיה לך את האפשרות לשנות את הסרטונים והקישור יישאר זהה.

   אם זה כיוון שאת רוצה לנסות יש לך מדריך בנושא של העלאת אתר לאוויר בעמוד מתחת:
   https://www.yydevelopment.co.il/upload-website/

 5. Or Uzan
  Or Uzan

  שלום תודה על המאמר, יש לי שאלה 3 שאלות חשובות, אם כבר פתחתי ערוץ יוטיוב שיש בו רשומים וצפיות, האם אפשר להפוך את הערוץ שלי לערוץ עסקי?
  ואם לא, האם זה משנה משהו מבחינת חשיפה לאנשים?
  והאם אתה ממליץ לפתוח ערוץ עסקי בנוסף או במקום הערוץ הקיים?

  1. BannerDesign
   BannerDesign

   שלום אור, המונח ערוץ יוטיוב עסקי הוא רק מונח בפועל אין דבר כזה ערוץ יוטיוב עסקי אז אתה לא צריך לעשות כלום פשוט תשאיר את הדברים כמו שהם.

לא ניתן לפרסם תגובות

כלי נגישות