זמינים ומזמינים במרחק לחיצה:

יצירת ערוץ יוטיוב

יצירת ערוץ יוטיוב עסקי

יוטיוב (Youtube) הוא אחד מהאתרים הטובים ביותר לפרסום העסק שלכם. על ידי פתיחת ערוץ יוטיוב ופרסום סרטונים באיכות גבוהה הפונים לקהל היעד שלכם תוכלו להגיע לקהלים חדשים וליצור תחושת אמון בקרב האנשים שצופים בסרטונים שלכם. במדריך הבא נלמד אתכם איך ליצור עמוד יוטיוב לעסק, איך להגדיר את פרטי העסק בערוץ ואיך תוכלו להעלות סרטונים ליוטיוב.

במדריך הבא אנחנו ניצור ערוץ לדוגמא לאתר Media Mail המאפשר ליצור עיצוב חתימות למייל בעלות כספית נמוכה באמצעות תבניות עיצוב מוכנות המותאמות לעסקים וחברות.

ניתן לצפות בסרטון הדרכה הבא המסביר את איך לפתוח עמוד ב-Youtube

מעוניינים בעיצוב באנרים מקצועיים ליוטיוב? השאירו פרטים מתחת ונציג שלנו יחזור אליכם בהקדם:

פתיחת ערוץ יוטיוב עסקי

פתיחת ערוץ יוטיוב עסקי

השלב הראשון בתהליך של פתיחת ערוץ יוטיוב לעסק הוא לוודא שיש לכם משתמש קיים ביוטיוב או משתמש קיים ב-Gmail. במידה ויש לכם משתמש ב-Gmail אתם תוכלו להתחבר באמצעותו ליוטיוב וליצור את הערוץ/עמוד העסקי בעזרתו. אם עוד אין לכם משתמש אז אתם תצטרכו ליצור משתמש חדש על מנת שתוכלו להמשיך לשלב הבא במדריך.

אחרי שסיימתם ליצור ולהתחבר למשתמש שלכם ביוטיוב כעת מה שעליכם לעשות זה ללחוץ על האייקון של תמונת הפרופיל שנמצא בצד השמאלי של המסך ולבחור באפשרות של “Youtube Studio”. לאחר מכן בחלון הבא שיפתח ויכיל את השם הפרטי שלכם ואת שם המשפחה אל תלחצו על הכפתור של “יצירת ערוץ” ובמקום זה תלחצו על הלחצן של “השתמש בשם עסקי או בשם אחר” (כפי שמופיע בתמונה).

בעמוד הבא שיפתח תלחצו על הכפתור של “יצירת ערוץ חדש” ושם תוכלו להגדיר את שם הערוץ שאתם רוצים. מומלץ להשתמש בשם של העסק שלכם ולנסות להוסיף גם מילות מפתח שקשורה לשירותים שאתם מציעים. רצוי לבחור בשם קצר וכדאי להגביל את אורך השם לכמה מילים בודדות.

פתיחת ערוץ יוטיוב עסקי חדש

שינוי העיצוב בערוץ Youtube

אחרי שסיימתם ליצור את ערוץ היוטיוב לעסק שלכם ואחרי שסיימתם להגדיר את השם של העמוד אתם תועברו לערוץ שלכם ושם תוכלו לשנות את העיצוב של העמוד. על מנת שתוכלו לשנות את העיצוב בערוץ עליכם ללחוץ על הכפתור הכחול של “התאמה אישית של הערוץ”.

שינוי והתאמה של ערוץ ביוטיוב

בעמוד הבא שיפתח תהיה לכם האפשרות להגדיר את עיצוב הערוץ ותמונת הפרופיל. נציין שחשוב מאוד לעשות שימוש בעיצוב תמונה של באנר מקצועי ליוטיוב המותאם לגודל הנדרש מיוטיוב. ניתן לראות פרטים נוספים על הגודל הרצוי במדריך שכתבנו על גדלי תמונות לאתרי המדיה החברתית.

בשביל להעלות את תמונת הערוץ ביוטיוב מה שעליכם לעשות זה ללחוץ על הכפתור של “הוסף עיצוב ערוץ” ולהעלות את התמונה מהמחשב. בצורה דומה אתם תצטרכו להעלות גם את תמונת הפרופיל ולהגדיר את התמונה החדשה שאתם רוצים שתופיע בתור תמונת הפרופיל של הערוץ. בדרך כלל תמונת הפרופיל תכיל עיצוב לוגו של העסק בתמונה מרובעת.

הוספת תמונת ערוץ ליוטיוב ותמונת פרופיל

הגדרת פרטי העסק בערוץ

כעת אחרי שסיימנו להוסיף את העיצובים לערוץ נגדיר את הפרטים של העסק. בזמן שאנחנו עדיין נמצאים באזור של “התאמה אישית של הערוץ” נלחץ על הכפתור של “מידע על הערוץ” ושם נוכל להגדיר את כל הפרטים של העסק. בעמוד זה תוכלו להגדיר את התיאור של הערוץ , תוכלו להגדיר כתובת דואר אלקטרוני, מיקום/מדינה וקישורים כמו אתר אינטרנט, עמוד פייסבוק וכו’….

הוספת פרטים של העסק לערוץ ביוטיוב

לאחר שסיימתם להגדיר את כל הפרטים החשובים שצריך להכניס לעמוד תלחצו על הכפתור של שמירת שינויים ונמשיך לשלב הבא של העלאת סרטון לערוץ.

העלאת סרטון ליוטיוב

אחרי שסיימנו להגדיר את העמוד כעת מה שנשאר לעשות הוא ללמוד איך להעלות את הסרטון הראשון שלנו ביוטיוב. בשביל להעלות סרטון וידאו חדש יש ללחוץ על האייקון של המצלמה שנמצא מצד שמאל בראש העמוד ולבחור באפשרות של “העלאת סרטון”. לאחר מכן עליכם להעלות את הסרטון מהמחשב ולהגדיר את כותרת הסרטון, תיאור הסרטון ואת התגיות שאתם רוצים שיופיעו בסרטון.

חשוב להכניס כמה שיותר פירוט בתיאור הסרטון על מנת להגדיל את הסיכוי שיוכלו למצוא את הסרטון שלכם בחיפושים ביוטיוב ובגוגל. כמובן שיש גם להכניס בפירוט את מילות המפתח שאתם רוצים לקדם עבור הסרטון ויש להכניס את מילות המפתח או הביטוי המרכזי גם בכותרת של הסרטון.

בתחתית העמוד של הוספת הסרטון תוכלו לראות שניתן להוסיף גם תמונות ממוזערות של הסרטון ולבחור אותם מתוך כמה צילומי מסך מתוך הסרטון עצמו. גם כאן יש לעשות שימוש בעיצוב תמונה מקצועית על מנת להגדיל את כמות הלחיצות והצפיות של הסרטון ועל מנת שתוכלו להעלות תמונה של הסרטון מהמחשב תצטרכו תחילה לאמת את חשבון היוטיוב כפי שנסביר בפסקה הבאה.

העלאת סרטון ליוטיוב

אימות עמוד יוטיוב עסקי

כפי שהסברנו בפסקה הקודמת על מנת שתוכלו להעלות מהמחשב עיצוב רקע (Thumbnail) לסרטון יוטיוב אתם תצטרכו תחילה לאמת את החשבון שלכם באמצעות מספר טלפון סלולרי או מספר טלפון קווי.

בשביל לאמת את החשבון לחצו על האייקון של הפרופיל שנמצא בראש העמוד מצד ימין ותבחרו באפשרות של “Youtube Studio”. לאחר מכן בתפריט הימני שבעמוד שיפתח תלחצו על הכפתור של “הגרסה הקלאסית של סטודיו ליוצרים” (כרגע יוטיוב נמצאים בגרסת בטא וסביר להניח שבעתיד הדרך שבא מבצעים אימות לחשבון והממשק ישתנו).

מעבר לסטודיו היוצרים הישן של יוטיוב

לאחר שנכנסתם לגרסה הקלאסית של הסטודיו של יוטיוב תלחצו על האפשרות של “ערוץ” בתפריט הימני ולאחר מכן תלחצו על הכפתור “אמת”. לאחר שתעשו זאת תהיה לכם האפשרות לאמת את הערוץ באמצעות הטלפון וקוד אימות וברגע שתאמתו את החשבון בהצלחה תהיה לכם גם  את האפשרות לבחור תמונת אייקון לסרטון מתוך המחשב.

אימות ערוץ ביוטיוב

ניהול ערוץ יוטיוב איך ממשיכים מכאן?

בשנים האחרונות יוטיוב הופכת לפלטפורמה תחרותית ולכן אם יש לכם תכנונים רציניים לפיתוח וקידום הערוץ רצוי לפרסם בו תוכן מקצועי וסרטונים איכותיים ברמה גבוה שיתרמו לגולשים שצופים בהם.

במידה ואתם מצלמים את הסרטונים אז רצוי להשקיע ולצלם אותם במצלמה איכותית בצירוף של רמקול איכותי על מנת שתוכלו להפיק תמונה וסאונד באיכות גבוהה. רצוי בנוסף ליצור עיצובים מקצועיים לערוץ ולעשות שימוש בתמונת פרופיל מקצועית, עיצוב באנר ליוטיוב וגם בעיצוב רקע/אייקון לסרטוני יוטיוב.

אנחנו לא יכולים להדגיש מספיק את הערך של עיצוב באנרים מקצועיים להצלחת הערוץ שלכם ובין אם אתם מעצבים את התמונות בעצמכם או משתמשים במעצב גרפי שיעשה זאת עבורכם חשוב שתקדישו את הזמן הראוי ליצירת תמונות איכותיות שימשכו את העין.

אם אתם עושים הכל בצורה נכונה כל מה שנשאר לעשות זה לעדכן סרטונים ותוכן חדש לעיתים קרובות ולחכות בסבלנות עד שהערוץ יתחיל לגדול וכך גם רשימת התפוצה של הערוץ. קחו בחשבון שבניית ערוץ יוטיוב מצליח היא פעולה שיכולה לקחת כמה שנים טובות ומצריכה הרבה מאוד השקעה אז עדיף לא להתחיל עם ציפיות לתוצאות מהירות.

אם אהבתם את המדריך ואתם רוצים לשתף אותו ניתן לעשות זאת על ידי לחיצה על כפתורי השיתוף מתחת:

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם:

גודל תמונות למדיה החברתית

לפני שאתם מתחילים בתהליך של יצירת עיצוב של באנר/תמונה לערוץ היוטיוב העסקי שלכם רצוי לבדוק במדריך הבא מהם גדלי התמונות שמומלץ להעלות לערוץ.

יש לכם שאלות או משהו להוסיף? שתפו אותנו בתגובות מתחת!

אם יש לכם שאלות או משהו להוסיף נשמח לשמוע מכם בתגובות מתחת ולסייע במידת הצורך.

  כתיבת תגובה

  מלאו את כל השדות על מנת להשאיר תגובה (האימייל שלכם לא יוצג באתר).

  לחצן חזור למעלה
  תוסף נגישות

  כלי נגישות

  הגדלת גודל פונט הקטנת גודלת פונט ניגודיות נמוכה ניגודיות גבוהה אפס הגדרות הצהרת נגישות לאתר
  נציג צ'אט נציג צ'אט אונליין