עיצוב באנרים » בניית עמוד נחיתה » בניית דף נחיתה או אתר לעסק?

בניית דף נחיתה או אתר לעסק?

יוחאי ירמיהונכתב ע"י יוחאי ירמיהו

שאלת השאלות של מרבית העסקים החדשים שמעוניינים לשווק את עצמם ברשת היא מה עדיף דף נחיתה או אתר אינטרנט? בשביל לענות על השאלה צריך להבין מהם הצרכים של העסק ואיך הוא מתכנן לשווק את עצמו בהווה ובעתיד. במאמר הבא ננסה להסביר מה זה דף נחיתה, מה זה אתר אינטרנט, מה השימוש של כל כלי ומתי לבחור את כל אחת מהאפשרויות.

בניית דף נחיתה או אתר לעסק?

איך לבנות אתר בחינם בשעה וחצי?

יש לי הצעה מעניינת עבורך, יצרתי הדרכה מלאה של למעלה משעה וחצי שתלמד אותך איך לבנות אתר מ-0 בחינם כולל רכישת אחסון ודומיין. נשמע מעניין? אשמח לשלוח לך אותה למייל.

מה זה דף/עמוד נחיתה? ומתי משתמשים בו?

דף נחיתה הוא אחד הכלים החזקים ביותר לפרסום ממומן של העסק, הכלי הזה כל כך יעיל וחשוב שאפילו הקדשנו מאמר שלם המסביר מה זה דף נחיתה.

דף נחיתה הוא אתר של עמוד אחד עם מטרה אחת ברורה ומוגדרת המשתנה לפי הצרכים של העסק. בדרך כלל השימוש בדף נחיתה הוא לפרסום ממומן בגוגל ובפייסבוק ואת התנועה של הגולשים אנחנו מפנים אל דף הנחיתה. כך שאם מישהו לוחץ על המודעה שאנו מפרסמים הוא יגיע אל דף הנחיתה במקום לאתר.

דף הנחיתה בדרך כלל יהיה מאוד תמציתי והוא יכיל פרטים על העסק הקשורים לפרסומים שלנו. בדרך כלל גם לדף הנחיתה תהיה מטרה אחת ומאוד ברורה וזה לגרום לגולש לבצע פעולה מסוימת כמו לרכוש מוצר, להירשם לרשימת תפוצה או להשאיר פרטים וליצור קשר.

כשאר אתם מתחילים פרויקט של בניית עמוד נחיתה רצוי לפנות אל בונה אתרים עם הבנה בתחום של המרות ומה גורם לגולש להשאיר את הפרטים וליצור קשר. אפשר לראות מידע נוסף בנושא של המרות במאמר של טיפים לדף נחיתה שמספק תוצאות.

מה זה אתר אינטרנט? ומתי משתמשים בו?

אתם בטח כבר יודעים מה זה אתר אינטרנט ואין פה הרבה צורך להסביר אז נעשה את זה קצר. אתר אינטרנט הוא אתר המכיל הרבה עמודים ומידע על העסק.

לאתר אינטרנט מספר יתרונות גדולים שאחד מהם בתור התחלה הוא חיזוק של מיתוג העסק. בנוסף לכך דרך האתר יהיה ניתן לראות פרטים נוספים על השירותים שהעסק שלכם מציע ועל העסק באופן כללי. בדרך כלל המטרה המרכזית של בניית אתר היא קידום בגוגל ולכן כאשר יוצרים אתר יש צורך להכניס לתוכו מאמרים ותוכן רב על מנת להגיע בכמה שיותר ביטויים בגוגל למקומות הראשונים.

חשוב להבין שהתהליך של בניית אתר לעסק הוא רק התהליך הראשוני והתהליך הארוך והמורכב יותר זה התהליך של קידום האתר. נכון להיום באמצעות המערכת הנפלאה של וורדפרס ובעזרת התוסף המצוין של אלמנטור תוכלו גם אתם ליצור עמודים בעצמכם וליצור תוכן ללא הצורך במקדם אתרים.

דף נחיתה או אתר אינטרנט? שורה תחתונה

לאחר שהבנתם מה זה דף נחיתה ומה זה אתר אינטרנט ומה השימושים של כל אחת מהאפשרויות חשוב להבין שכל כלי משמש לצרכים אחרים. דף נחיתה משמש בעיקר לפרסום ממומן ואתר אינטרנט משמש בעיקר כאשר המטרה היא קידום אורגני בגוגל.

במידה ואתם מתכננים לטווח הרחוק אז בניית אתר לעסק היא האופציה הטובה ביותר. רק חשוב לזכור ולהבין שהעלות של בניית האתר היא העלות הנמוכה בתהליך והעלות של קידום בגוגל היא ההוצאה המשמעותית. בנוסף קידום אתרים זאת אסטרטגיה לטווח רחוק ואת התוצאות מתחילים לראות רק לאחר חצי שעה או שנה ולעיתים גם יותר בהתאם לרמת התחרות.

במידה ואתם מתכננים לעשות פרסום לעסק אז דף נחיתה תהיה אופציה טובה יותר עבורכם. בגלל שדף נחיתה ממוקד בעיקר לפעולה אחת כמו להשאיר פרטים אז יש לו שיעורי המרות טובים יותר מאשר אתר אינטרנט וכך אתם תקבלו יותר פניות ותפיקו יותר מקמפיין הפרסום.

בנוסף קיים מצב נוסף שבו לעיתים אפשר לבחור דף נחיתה על פני אתר אינטרנט וזה המצב שבו לעסק אין תקציב מספיק גדול בשביל לבנות אתר והוא בוחר לבנות במקום דף נחיתה. בשל המורכבות של אתר אינטרנט העלות היא בדרך כלל פי כמה וכמה מעלות של דף נחיתה ובמקרה של תקציב נמוך דף נחיתה יכול להיות התחלה טובה ליצירת התדמית של העסק.

ברגע שיש לעסק תקציב מספיק גדול ההמלצה היא שיהיה לעסק גם דף נחיתה וגם אתר אינטרנט מאחר ולכל אחד מהאפשרויות יש מטרות אחרות כפי שהסברנו במאמר.

עוד לא צפיתם בהדרכה? זה בחינם!

 אני רוצה ללמד אתכם לבנות אתר אחד בחינם. מדובר על הדרכה של למעלה משעה וחצי שבה אני אלמד אותך מ-0 לבנות אתר כולל רכישת אחסון ודומיין. לקבלת ההדרכה למייל באופן מיידי יש להשאיר פרטים מתחת.

יוחאי ירמיהו

יוחאי ירמיהו

 עוסק בתחום של עיצוב גרפי ובניית אתרים למעלה מעשור. מתמחה בתחום של עיצוב באנרים ומודעות לפרסום בגוגל ובפייסבוק ומתמחה בתחום של פיתוח אתרים ודפי נחיתה מ-0 באמצעות וורדפרס.

איפשהו בדרך עשיתי גם תואר ראשון בלוגיסטיקה וכלכלה, הנדסאי תעשייה וניהול עם התמחות בשיווק אם זה מעניין מישהו.

אם אהבתם את המדריך ואתם רוצים לשתף אותו ניתן לעשות זאת על ידי לחיצה על כפתורי השיתוף מתחת:

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם:

מה זה עמוד נחיתה?

עמוד נחיתה אחראי על למעלה מ-50% מהצלחת קמפיין פרסום ממומן ברשת. אם אתם מפרסמים את העסק ועדיין לא יודעים מה זה דף נחיתה חשוב מאוד שתכנסו ותלמדו.

מה זה וורדפרס?

וורדפרס היא המערכת המובילה לבניית אתרים. למעלה מ-33% מהאתרים ברשת בנויים באמצעות וורדפרס. רוצים לדעת עוד על המערכת ולמה היא כל כך מצליחה? כנסו ותגלו!

טיפים לדף נחיתה שמספק תוצאות

מעוניינים בדף נחיתה שבאמת מספק תוצאות ולקוחות חדשים לעסק? במדריך הבא ניתן לכם כמה טיפים חשובים שיעזרו לבנות דף נחיתה יעיל עם אחוזי המרה גבוהים.

כלי נגישות