עיצוב באנרים » מיתוג לעסק » מה חשוב לדעת לפני שעושים מיתוג?

מה חשוב לדעת לפני שעושים מיתוג?

יוחאי ירמיהונכתב ע"י יוחאי ירמיהו

מיתוג לעסק הוא התהליך שבו אנחנו יוצרים את הזהות של העסק במטרה לשדר ללקוחות את המסרים ואת התדמית הרצויה של עסק. תהליך המיתוג הוא לעיתים תהליך מורכב שיכול לקחת שבועות ארוכים ואפילו חודשים בהתאם לצרכים ולדרישות של העסק.

במאמר הבא ננסה לדבר על מהם הדברים שחשוב לדעת לפני שמתחילים מיתוג לעסק. נסביר מה זה מיתוג ומהם שיעורי הבית שאתם צריכים לעשות לפני שמתחילים את התהליך.

מה חשוב לדעת לפני שעושים מיתוג עסקי

איך לבנות אתר בחינם בשעה וחצי?

יש לי הצעה מעניינת עבורך, יצרתי הדרכה מלאה של למעלה משעה וחצי שתלמד אותך איך לבנות אתר מ-0 בחינם כולל רכישת אחסון ודומיין. נשמע מעניין? אשמח לשלוח לך אותה למייל.

מה זה מיתוג לעסק?

אז כפי שצוין מעל בקצרה מיתוג עסקי הוא תהליך שבו יוצרים את הזהות של העסק. באופן מעשי תהליך המיתוג בדרך כלל יתחיל עם עיצוב לוגו ולאחר יצירת הלוגו ניתן ליצור אלמנטים נוספים הקשורים למיתוג כמו: בניית אתר, כרטיס ביקור, נייר מכתבים, חתימה למייל, תמונת נושא לפייסבוק, עיצוב מעטפה ועוד….

אז אם אתם שואלים את עצמכם מה זה מיתוג ברמה המעשית מיתוג זה התהליך שבו מאפיינים את העסק ויוצרים את כל הכלים שיעזרו לקדם ולפרסם את העסק בהמשך הדרך.

מיהו קהל היעד שלכם?

לאחר שהצלחנו להבין מה זה מיתוג כעת מה שנותר לעשות זה להבין מיהו קהל היעד שלכם. לעיתים זה מעט מורכב למצוא את קהל היעד עוד בתחילת הדרך אבל על מנת שנוכל להעביר את המסרים הנכונים במיתוג עלינו להבין תחילה לאילו אנשים אנחנו פונים.

האם בתור בעלי העסק אתם מתכננים לפנות אל אנשים פרטיים?, אל חברות גדולות?, אל גברים או נשים?, האם אתם פונים למגדר מסוים או לפלח קטן מאוד באוכלוסייה?

ככל שאתם יותר ממוקדים בקהל היעד שלכם כך ניתן יהיה ליצור מיתוג שיתאים באופן מושלם לעסק שלכם וללקוחות שאתם רוצים למשוך.

לצורך הדוגמא כשאתם נכנסים לקניון האם קורה לכם לפעמים שאתם רואים חנות מסוימת ומבלי להיכנס לחנות רק מהעיצוב פנים שלה אתם מבינים שמדובר על חנות מאוד יקרה? הרעיון כאן דומה והמטרה היא להעביר גם את היוקרה או את תחושת ה-"מחיר הנמוך" גם בעיצוב ובצורה שבא אנחנו מציעים את העסק.

איזה סוג מיתוג אתם צריכים?

לאחר שהצלחתם להבין מיהו קהל היעד של העסק כעת נותר להבין מהו סוג המיתוג שאתם צריכים. כשאנחנו אומרים מהו סוג המיתוג אם נציג את זה בצורה פשוטה יותר זה יהיה מהם האלמנים שאתם רוצים ליצור בעת המיתוג של העסק?

האם אתם צריכים רק לוגו? או שגם בניית אתר? האם אתם מתכננים לפתוח גם עמוד פייסבוק עסקי? אם זאת חנות פיזית? האם אתם צריכים גם סיוע בעיצוב של שלט לחנות? האם מדובר על מיתוג של עסק שמיועד בעיקר לדיגיטל? (במידה וכן צפו במדריך של שיפור המיתוג בעולם הדיגיטלי).

לפני שאתם מתחילים בתהליך של המיתוג חשוב לעשות שיעורי בית ולהבין מהם פריטי המיתוג שאתם תצטרכו בעת הפרויקט. כשאתם פונים אל חברת מיתוג בדרך כלל ידחפו לכם הרבה פריטי מיתוג שבפועל אתם לא באמת תצטרכו ולכן חשוב להבין מהם הצרכים של העסק עוד לפני שאתם פונים אל חברת מיתוג.

למי שרוצה לקחת את זה לקיצון יש לנו גם מאמר של רעיונות ייחודיים לשיפור המיתוג שאולי יעזרו לכם גם לקבל רעיונות ייחודיים לפריטי מיתוג שבדרך כלל עסקים אחרים לא טורחים לבצע.

מצאו דוגמאות למיתוגים שאהבתם

ברגע שאנחנו יוצרים מיתוג לעסק יש לנו את הצורך ליצור בידול מהמתחרים שלנו וליצור משהו מעט שונה. למרות שחשוב ליצור בידול הדרך הכי טובה להעביר את המסר ואת הסגנון העיצובי שאתם מחפשים תהיה באמצעות הצגת דוגמאות למיתוגים או דוגמאות לעיצובים שאהבתם למי שהולך ליצור את המיתוג.

אז לפני שאתם מתחילים בדרך כלל יהיה רעיון טוב לבצע מחקר שוק של המתחרים ולשמור את הדוגמאות שאהבתם עם הסגנון העיצובי שאתם רוצים. לא חובה למצוא דוגמאות מהארץ וניתן גם לחפש דוגמאות של חברות מחו"ל בכדי לא ליצור בטעות משהו שדומה למה שקיים בארץ ועל מנת לשמור על בידול.

חשוב להבין שבדרך כלל מושגים כמו אני רוצה עיצוב מקצועי, עיצוב נקי, לוגו זכיר וכדומה… הם ביטויים חסרי ערך וכל עוד הם לא מגיעים עם הדגמה ויזואלית שתגבה את מה שאתם מחפשים התועלת שלהם לאדם שיוצר עבורכם את המיתוג לא תמיד תהיה מספיק טובה.

לכל אדם גם יש תפיסה שונה לביטוי שהוא מציג ולכן מהניסיון שלנו שימוש בדוגמאות היא הדרך הטובה ביותר להעברת המסר והסגנון של מה שאתם מחפשים.

עוד לא צפיתם בהדרכה? זה בחינם!

 אני רוצה ללמד אתכם לבנות אתר אחד בחינם. מדובר על הדרכה של למעלה משעה וחצי שבה אני אלמד אותך מ-0 לבנות אתר כולל רכישת אחסון ודומיין. לקבלת ההדרכה למייל באופן מיידי יש להשאיר פרטים מתחת.

אם אהבתם את המדריך ואתם רוצים לשתף אותו ניתן לעשות זאת על ידי לחיצה על כפתורי השיתוף מתחת:

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם:

רעיונות ייחודיים לשיפור המיתוג

מעוניינים לשפר את המיתוג והשיווק של העסק בדרכים אפקטיביות שרוב בעלי העסקים לא מכירים? כנסו למדריך ותוכלו לצפות ב-4 דרכים שישנו את החיים שלכם.

5 טיפים למיתוג נכון של העסק

כמו שכולנו כבר יודעים מיתוג הוא אחד השלבים החשובים ביותר לעסקים חדשים. במאמר זה תוכלו לצפות ב-5 טיפים חשובים שיעזרו לכם לבצע מיתוג נכון ויעיל עבור העסק.

מה זה מיתוג לעסק?

החלטתם לפתוח עסק חדש ואתם כל הזמן שומעים את המילה המעצבנת הזאת מיתוג ואתם לא בטוחים מה זה? כנסו למדריך הבא ונלמד אתכם מה זה מיתוג ולמה הוא כל כך חשוב לעסק.

שיפור המיתוג בעולם הדיגיטלי

בעבר הרחוק לפני שכולנו עברנו לעולם הדיגיטלי מיתוג לעסק היה תהליך שרובו התנהל מהצד של הדפוס. היום לעומת זאת עברנו לעולם הדיגיטלי ובעל עסק שמהסס מפספס.

כלי נגישות