עיצוב באנרים » עיצוב לוגו » מה מאפיין לוגו איכותי לעסק?

מה מאפיין לוגו איכותי לעסק?

יוחאי ירמיהונכתב ע"י יוחאי ירמיהו

באתר אנחנו מדברים רבות על הנושא של יצירת לוגואים לעסקים והסברנו מה זה לוגו ואפילו דיברנו על מה צריך לדעת כאשר יוצרים לוגו לעסק. היום לעומת זאת אנחנו נקדיש את המאמר למאפיינים שאנחנו בדרך כלל יכולים לראות בלוגואים של עסקים מצליחים.

נדבר על הנושא של פונטים, פשטות הלוגו, זכירות הלוגו ובידול, נבין את הנושא של בחירת צבעים בצורה נכונה ואת היכולת להשתמש בלוגו באתרים ופלטפורמות שונות.

מה מאפיין לוגו איכותי לעסק?

איך לבנות אתר בחינם בשעה וחצי?

יש לי הצעה מעניינת עבורך, יצרתי הדרכה מלאה של למעלה משעה וחצי שתלמד אותך איך לבנות אתר מ-0 בחינם כולל רכישת אחסון ודומיין. נשמע מעניין? אשמח לשלוח לך אותה למייל.

בחירת צבעים ללוגו

אחד הפרמטרים שצריך לקחת בחשבון כאשר מתחילים תהליך של עיצוב לוגו לעסק זה הנושא של הצבעים. כאשר אנחנו מבצעים את התהליך הראשוני של האפיון ומבינים מה הלקוח רוצה וצריך ואל איזה קהל יעד הוא מתכנן לפנות ננסה לשלב באסטרטגיה של יצירת הלוגו את הצבעים שיעזרו לשדר באופן הטוב ביותר את מה שבעל העסק רוצה לשדר.

לצבעים יש חשיבות רבה ובמקרים מסוימים אנחנו מבינים זאת באופן מודע כמו שלמשל בהרבה מקרים אדום הוא צבע שיכול לסמל על אזהרה בעיקר בגלל שאנחנו רואים את האדום הרבה בתמרורי אזהרה בכביש (כמו תמרור עצור) וזה גם צבע מאוד בולט.

בנוסף לכך אפשר גם לראות את צבעי האדום וצבעי ורוד בהרבה עסקים הקשורים לנושא של אהבה. את הצבעים האלו והמשמעויות שלהם אנחנו מכירים באופן מודע ויודעים לזהות לעיתים את תחום העסק לפי הצבע עצמו ולעומת זאת יש גם צבעים שאנחנו נותנים להם משמעות באופן לא מודע ולכן יש חשיבות רבה לשימוש בצבעים באופן תקני בלוגו.

ככל שבחירת הצבעים שאנחנו עושים יותר נכונה כך הלוגו יהיה יותר איכותי ויאפשר לייצג את העסק והמסרים שלו בצורה טובה יותר. דרך אגב אם ביחד עם הלוגו אתם גם מתחילים תהליך של מיתוג לעסק אז המעצב שאיתו אתם עובדים יעשה שימוש בצבעים של הלוגו ובשפה המיתוגית גם לשאר האלמנטים הגרפיים של העסק.

בחירת פונט ללוגו

גם על הנושא של בחירת פונט ללוגו כבר דיברנו בהרחבה בעבר. חשוב לדעת שיש סוגים שונים של פונטים שבהם ניתן לעשות שימוש כמו: פונט סריפי, פונט סנס סריף, פונט סקריפט ועוד…

כאשר אתם יוצרים את הלוגו לעסק חשוב לעשות שימוש בפונט הנכון ביותר עבור התחום עיסוק שלכם ולפי מה שאתם רוצים לשדר. לצורך הדוגמא פונט סקריפט הוא פונט כתב יד ובדרך כלל עושים שימוש בפונטים מסוג זה כאשר רוצים להעביר טאץ' אישי או להעביר תחושה של אלגנטיות.

חשוב מאוד לבחור פונט נכון וייחודי עבור הלוגו של העסק בכדי להעביר את המסרים הנכונים ולשדר את מה שהעסק רוצה לשדר. במקרים מסוימים אנחנו נשתמש בפונט שנבחר לכל שאר האלמנטים של העמוד כמו: בניית אתר לעסק, פליירים, כרטיסי ביקור וכו'.. אבל כמובן שזה לא חובה לעשות שימוש בלוגו גם לשאר העבודות.

יצירת לוגו פשוט ,ייחודי ועם בידול

הנושא האחרון שנדבר עליו הוא למעשה כמה נושאים שונים. בתור התחלה ככל שהלוגו פשוט יותר יהיה לנו יותר קל לעבוד איתו על רקעים שונים ובפלטפורמות שונות כמו: אתר אינטרנט, פייסבוק, אינסטגרם ועוד…

בדרך כלל מגדירים לוגו זכיר בתור לוגו פשוט שלא מכיל הרבה שכבות ובמרבית המקרים יכיל פחות מ-3 צבעים. כראיה לכך תוכלו לראות שמרבית הלוגואים של החברות הגדולות כמו: נייק, גוגל, אמזון, פייסבוק ועוד הם לוגואים שלמראית עין נראים מאוד פשוטים. בפועל העבודה על הלוגואים האלו מאוד מורכבת ולוקחת שבועות/חודשים.

הדבר האחרון שחשוב לעשות זה בידול לעסק. כאשר אתם יוצרים לוגו חשוב לעשות מחקר מתחרים ולראות מה עושים השחקנים החזקים האחרים בתחום. על מנת שנוכל ליצור בידול וייחודיות לעסק שלנו חשוב ליצור לוגו השונה מהלוגואים של המתחרים כדי שלא יבלבלו אותנו בטעות עם המתחרים שלנו. חושב גם לא לעשות יותר מידי בידול ולהמציא את הגלגל מחדש מאחר וזה יכול להקשות על הצופים בלוגו להבין באיזה סוג של עסק מדובר.

עוד לא צפיתם בהדרכה? זה בחינם!

 אני רוצה ללמד אתכם לבנות אתר אחד בחינם. מדובר על הדרכה של למעלה משעה וחצי שבה אני אלמד אותך מ-0 לבנות אתר כולל רכישת אחסון ודומיין. לקבלת ההדרכה למייל באופן מיידי יש להשאיר פרטים מתחת.

יוחאי ירמיהו

יוחאי ירמיהו

 עוסק בתחום של עיצוב גרפי ובניית אתרים למעלה מעשור. מתמחה בתחום של עיצוב באנרים ומודעות לפרסום בגוגל ובפייסבוק ומתמחה בתחום של פיתוח אתרים ודפי נחיתה מ-0 באמצעות וורדפרס.

איפשהו בדרך עשיתי גם תואר ראשון בלוגיסטיקה וכלכלה, הנדסאי תעשייה וניהול עם התמחות בשיווק אם זה מעניין מישהו.

אם אהבתם את המדריך ואתם רוצים לשתף אותו ניתן לעשות זאת על ידי לחיצה על כפתורי השיתוף מתחת:

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם:

מה צריך לדעת כשיוצרים לוגו לעסק

קיימים כללים חשובים מאוד שצריך להכיר לפני שיוצרים לוגו לעסק. במאמר הבא נציג את כל הדברים שחשוב לדעת כאשר מעצבים לוגו ומאילו סוגי מעצבי לוגואים יש להימנע.

איך לבחור פונט ללוגו

השימוש בפונטים הוא חלק חשוב ואינטגרלי באסטרטגיה של בניית המותג והעברת מסרים ללקוחות. במאמר הבא נלמד אתכם כל מה שאתם צריכים לדעת על מנת לבחור פונטים ללוגו.

מה זה לוגו?

אם אתם עסק חדש אז אתם בטח שואלים שאלות כמו: מה זה לוגו? האם לעצב אותו לבד או לשלם למישהו? האם העסק צריך בכלל לוגו? וכו'.. תשובות לכל השאלות ועוד במאמר הבא.

כלי נגישות